Produkty

 

Napełniarka ciśnieniowo-przelewowa

RCP-1-4


Półautomatyczna liniowa napełniarka ciśnieniowo-przelewowa typ RCP-1-4 jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym do napełniania płynami opakowań szklanych i plastikowych o różnych pojemnościach i kształtach. Charakteryzuje się dużą elastycznością stosowania zarówno na produkt jak i opakowanie. Wykonywana jest w dwóch opcjach: z jedną pompą zasilającą dwie sekcje po dwa nalewaki w każdej. Jedna sekcja napełnia podstawione pod nalewaki opakowania, druga umożliwia wymianę napełnionych opakowań na puste. Ruch pionowy sekcji sterowany jest nożnym pedałem.

W opcji drugiej sekcje są niezależne każda posiada pompę i pedał co umożliwia elastyczne dostosowanie tempa wymiany opakowań uzależnionego od czasu napełniania.
Opcja druga pozwala na znaczne zwiększenie wydajności przy napełnianiu opakowań o wyższej pojemności. Prosta konstrukcja, łatwość obsługi i mycia napełniarki pozwalają na bezproblemową zmianę konfekcjonowanych produktów oraz rodzajów opakowań. Wydajność napełniarki jest uzależniona od: rodzaju produktu jego gęstości i zdolności do tworzenia piany, objętości oraz średnicy otworu wlewowego opakowania oraz sprawności obsługi. Obsługa napełniarki polega na ręcznym podstawianiu pustych i zdejmowaniu napełnionych opakowań.


obsługa
1 osoba
system napełniania
ciśnieniowo-przelewowy na poziom
wydajność
do 1 000 opakowań/godz.
płynna regulacja prędkości napełniania
tak
ilość nalewaków
4 szt.
podawanie produktu
pneumatyczna pompa membranowa
ciśnienie sprężonego powietrza
max 8 bar
zużycie sprężonego powietrza
max 800 NL/min
wysokość płyty stołu
850 +/- 30 mm
wymiary gabarytowe
szerokość 1 100 mm
głębokość 720 mm
wysokość 1 800 mm
masa
75 kg
Otwórz kartę katalogową urządzenia

Napełniarka próżniowa

RP-3


Półautomatyczna liniowa napełniarka próżniowa typ RP-3 jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym do napełniania butelek szklanych i plastikowych sztywnych płynnymi produktami. Charakteryzuje się dużą elastycznością stosowania zarówno na produkt jak i opakowanie.

Napełniarka działa na zasadzie wymuszonego próżnia lewarowania produktu ze zbiornika z automatycznym odciąganiem jego nadmiaru z butelki, co zapewnia powtarzalność napełniania na poziom. Prosta konstrukcja, łatwość obsługi i mycia napełniarki pozwalają na bezproblemowa zmianę konfekcjonowanych produktów oraz rodzajów butelek. Wydajność napełniarki sięga 1 000 butelek/godz. i jest uzależniona od rodzaju produktu, objętości oraz średnicy otworu butelki, ilości nalewaków oraz sprawności obsługi, która polega na ręcznym podstawianiu i zdejmowaniu butelek z listwy podtrzymującej pod nalewakami.


obsługa
1 osoba
system napełniania
próżnia czynna na poziom
wydajność
do 1 000 butelek/godz.
płynna regulacja prędkości napełniania
tak
wykonanie
2, 4, 6, 8 nalewakowe
wytwarzanie próżni
wentylator
moc zainstalowana
0,2 kW
napięcie zasilania
230 V; 60 Hz
zasilanie zbiornika
grawitacyjne lub pompą
wymiary gabarytowe
szerokość 1 320 mm
głębokość 930 mm
wysokość 1 730 mm
masa
98 kg

Napełniarka próżniowa

RP-7


Półautomatyczna stołowa napełniarka próżniowa typ RP-7 jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym do napełniania butelek szklanych i plastikowych sztywnych płynnymi produktami. Charakteryzuje się dużą elastycznością stosowania zarówno na produkt jak i opakowanie.
Napełniarka działa na zasadzie wymuszonego próżnią lewarowania produktu ze zbiornika z automatycznym odciąganiem jego nadmiaru z napełnionej butelki, co zapewnia powtarzalność napełniania w systemie na poziom.

Prosta konstrukcja, łatwość obsługi i mycia napełniarki pozwalają na bezproblemową zmianę konfekcjonowanych produktów oraz rodzajów butelek. Wydajność napełniarki jest uzależniona od: rodzaju produktu, objętości oraz średnicy otworu wlewowego butelki, ilości nalewaków, sprawności obsługi.
Obsługa napełniarki polega na ręcznym podstawianiu pustych i zdejmowaniu napełnionych butelek.


obsługa
1 osoba
system napełniania
próżnia czynna na poziom
wydajność
do 1 000 opakowań/godz.
płynna regulacja prędkości napełniania
tak
wykonanie
2 i 4 nalewakowe
wytwarzanie próżni
bezolejowa pompa łopatkowa
moc zainstalowana
0,18 kW
napięcie zasilania
230V; 60Hz
wymiary gabarytowe
szerokość 315 mm
głębokość 570 mm
wysokość 450 mm
masa
15 kg

Napełniarka tłokowa

RT-4


Półautomatyczna napełniarka tłokowa typ RT- 4 przeznaczona jest do napełniania opakowań o różnych pojemnościach i kształtach cieczami łatwopalnymi. Napełnianie w osłonie azotu oraz odsysanie oparów zapewniają bezpieczną obsługę. Napełniarka spełnia wymagania dyrektywy unijnej 94/9/WE (ATEX).

Napełniarka działa na zasadzie odmierzania zadanej objętości konfekcjonowanego produktu w dwóch cylindrach umieszczonych po obu stronach pneumatycznego siłownika, którego tłoczysko połączone jest trawersą z tłoczyskami tłoków cylindrów odmierzających. O wielkości dozy decyduje skok tłoka, którego dolne położenie ograniczone jest przez ruchomy zderzak. Wielkość dozy regulowana jest bezstopniowo położeniem zderzaka, którego położenie regulowane jest kołem z rękojeścią. W ustaleniu żądane dozy pomaga cyfrowy wskaźnik położenia.

Wydajność napełniarki sięga 700 opakowań/godz. i jest uzależniona od rodzaju produktu, objętości i średnicy otworu wlewowego opakowania oraz organizacji pracy. Obsługa napełniarki polega na ręcznym podstawianiu pod nalewaki pustych opakowań i zdejmowaniu napełnionych.


obsługa
1 osoba
system napełniania
objętościowy
wielkość dozy
0,5 do 2,5 litra
lub 1 do 5 litrów
wydajność
max 700 opakowań/godz.
możliwość napełniania w osłonie azotu
tak
wyciąg oparów
tak
napęd i sterowanie pneumatyczne
tak
ciśnienie sprężonego powietrza
max 8 bar
zużycie sprężonego powietrza
max 500 NL/min
wymiary gabarytowe
szerokość 970 mm
głębokość 940 mm
wysokość 1 950 mm
masa
230 kg

 

Płuczka butelek

PB-2


Półautomatyczna płuczka butelek typ PB-2 jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym do płukania wodą hutniczych butelek szklanych o różnych pojemnościach i kształtach oraz średnicach otworu wlewowego. Wymiennym elementem są dzwony centrujące butelkę nad dyszą natryskową dopasowane do kształtu i wymiarów główki i szyjki butelki. Obsługa płuczki polega na ręcznym nakładaniu na dzwony centrujące odwróconych dnem do góry butelek. Po nałożeniu na wszystkie dzwony centrujące kolektora przyciskiem uruchamiany jest natrysk, którego czas regulowany jest bezstopniowo. Opisane powyżej czynności dokonuje się kolejno na pozostałych kolektorach. Po uruchomieniu natrysku na ostatnim kolektorze należy zdjąć wypłukane butelki z pierwszego kolektora. Cztery kolektory po 10 dysz natryskowych pozwalają na maksymalne ocieknięcie płukanych butelek.

Otwórz kartę katalogową urządzenia

obsługa
1 lub 2 osoby
wydajność
do 1 000 butelek/godz.
ciśnienie wody płuczącej
max 4 bary
czas natrysku
od 0 do 10 sek.
moc zainstalowana
0,1 kW
napięcie zasilania
230V AC
napięcie sterowania
24V DC
wymiary gabarytowe
szerokość 1 660 mm
głębokość 510 mm
wysokość max 950 mm
masa
69 kg
 

 

Zakręcarka pneumatyczna

ZP-2


Półautomatyczna zakręcarka pneumatyczna typ ZP-2 przeznaczona jest do zamykania butelek i kanistrów plastikowych oraz butelek szklanych nakrętkami z gwintem wykonanymi z tworzyw sztucznych. Nakrętki mogą posiadać pierścień zabezpieczający.

Zakręcarka wykonywana jest w dwóch opcjach: do pracy na stole i do współpracy z przenośnikiem. W opcji pierwszej pistolet zakręcający jest zawieszony na końcu ramienia pozwalającego na obrót o 180 stopni. Opcja druga ma pistolet zakręcający zamocowany do wózka poruszającego się po prowadnicy równoległej do osi przenośnika. Szybko wymienna głowica zakręcająca dopasowana jest do średnicy i kształtu nakrętki. Moment dokręcenia nakrętki regulowany jest bezstopniowo reduktorem powietrza.


obsługa
1 osoba
wydajność
do 1 000 opakowań/godz.
moment dokręcenia nakrętki
max 10 Nm
płynna regulacja momentu
tak
ciśnienie powietrza zasilającego
do 8 bar
zużycie powietrza
do 200 Nl/min.
 

Zakręcarka pneumatyczna

ZP-3


Półautomatyczna stołowa zakręcarka pneumatyczna typ ZP-3 jest przeznaczona do zamykania butelek szklanych i plastikowych nakrętkami z gwintem wykonanymi z tworzyw sztucznych. Nakrętka może posiadać pierścień zabezpieczający. Wrzeciono zakręcarki wyposażone jest w wymienną głowicę zakręcającą.

Obsługa zakręcarki polega na podstawianiu pod obracającą się głowicę butelek z nałożoną nakrętką. Moment dokręcenia nakrętki regulowany jest płynnie ciśnieniem sprężonego powietrza.


obsługa
1 osoba
wydajność
do 1 500 opakowań/godz.
moment dokręcenia nakrętki
max 8 Nm
płynna regulacja momentu
tak
ciśnienie powietrza zasilającego
max 7 bar
zużycie powietrza
max 200 Nl/min.
wymiary gabarytowe
szerokość 560 mm
głębokość 260 mm
wysokość 580 mm
masa
15 kg

 

Nalewaki

produkcja, remonty, modernizacja nalewaków

tel./fax +48 61 651 72 56

tel. kom. +48 602 348 846


Zadzwoń i dowiedz się więcej